ЮНІ ГЕОГРАФИ
В сучасній шкільній практиці географічне краєзнавство розглядається як один з ефективних педагогічних засобів підвищення якості навчально-виховної роботи, активізації навчально-пізнавальної і суспільно-трудової діяльності школярів. Географічне краєзнавство як засіб активізації всієї навчально-виховної роботи має дуже важливе значення в комплексному розв'язанні проблем формування в учнів реального світогляду, морального, естетичного, науково-природничого, фізичного і трудового виховання школярів.
Рідна природа — могутнє джерело виховання учнів. Діти помічають в природі все: маленьку мурашку, шелест трав, шепіт листя, красиву квітку. Досліджуючи природу, дитина пізнає глибше навколишнє середовище, розвиває інтелект і культуру. Школа має широкі можливості використовувати природне довкілля як природну лабораторію для дослідження рідного краю. І тому одне із основних завдань сучасного навчання географії — зробити все можливе, щоб результати наукового пізнання у вивченні своєї місцевості стали надбанням кожного учня. Але це, як відомо, досягається не шляхом передачі відповідних знань, а шляхом їх свідомого пізнання учнями.
Учитель географії, спираючись на багатий конкретний матеріал, який дає навколишнє середовище, може і повинен полегшити учням засвоєння складних понять фізичної та економічної географії, захопити їх процесом пізнання природи і життя своєї країни, виховати істинних громадян незалежної України.