ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення тринадцятої сесії
Улашанівської сільської ради
VIII скликання
23.12.2021 №9-13/2021
Положення
про Жуківськоу філію Улашанівського ліцею імені Володимира
Марковського Улашанівської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області
Жуків
2021 рік
І. Загальні положення
1. Повне найменування «Жуківська філія Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського Улашанівської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області».
2. Скорочене найменування «Жуківська філія Улашанівського ліцею» (далі - філія).
3. Філія є структурним підрозділом Улашанівського ліцею, що здійснює освітню діяльність на двох рівнях (початкової, базової середньої) освіти.
4. Форма власності – комунальна.
5. Засновником (власником) філії є Улашанівська сільська рада Шепетівського району Хмельницької області (далі – засновник (власник)).
6. Місцезнаходження філії: 30075, Україна, Хмельницька область, Шепетівського район, село Жуків, вулиця Шевченка, 3.
7. Філія має у своєму складі структурні підрозділи:
1) дошкільний підрозділ, що забезпечує дошкільну освіту дітей віком від трьох до шести років;
2) початкова школа, що забезпечує початкову освіту тривалістю чотири роки (1-4-ті класи).
8. Філія забезпечує дошкільну освіту дітей відповідно до стандарту дошкільної освіти та здобуття базової середньої освіти на двох рівнях:
1) початкова освіта – перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти;
2) базова середня освіта – другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти.
9. Структурні підрозділи філії, а саме: дошкільний підрозділ, початкова школа здійснюють свою діяльність на основі Положення про заклад дошкільної освіти, Положення про початкову школу.
10. Положення про структурні підрозділи філії розробляються та схвалюються педагогічною радою і затверджуються наказом директора Улашанівського ліцею.
11. Філія – територіально відокремлений структурний підрозділ Улашанівського ліцею, що не має статусу юридичної особи і діє на підставі цього положення, затвердженого засновником.
12. Філія у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України), інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, рішеннями Улашанівської сільської ради, розпорядженнями голови Улашанівської сільської ради, наказами відділу з гуманітарних питань виконавчого комітету Улашанівської сільської ради, наказами директора Улашанівського ліцею, іншими нормативно-правовими документами та цим положенням.
13. Мовою освітнього процесу у філії є державна мова.
Кожен, хто здобуває освіту у філії, вивчає державну мову відповідно до державних стандартів.
Кожному учневі гарантується право на здобуття початкової, базової середньої освіти державною мовою у філії, що забезпечується шляхом організації викладання всіх навчальних предметів державною мовою, крім випадків, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту».
14. Філія в складі Улашанівського ліцею утворена з метою:
створення єдиного освітнього простору;
забезпечення рівного доступу осіб, в тому числі з особливими освітніми потребами, до якісної освіти;
створення умов для всебічного розвитку, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
формування в учнів компетентностей, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та державними стандартами.
15. Головним завданням філії є:
забезпечення права громадян на освіту;
виховання громадянина України;
формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовка учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;
виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу та інших народів і націй;
виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів.
ІІ. Організація освітнього процесу
1. Права та обов'язки учасників освітнього процесу визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами, у тому числі положенням про філію, статутом та правилами внутрішнього розпорядку Улашанівського ліцею.
2. Освітній процес у філії організовується у формах здобуття загальної середньої освіти з урахуванням особливостей освітньої діяльності Улашанівського ліцею.
3. Освітній процес у філії здійснюється відповідно до освітніх програм Улашанівського ліцею.
4. Структуру навчального року та режим роботи філії затверджує директор Улашанівського ліцею.
5. Учні, які здобувають освіту у філії, є учнями Улашанівського ліцею.
Зарахування, переведення та відрахування таких учнів здійснюються згідно з наказом Улашанівського ліцею.
6. Випускникам філії, яка забезпечує здобуття базової середньої освіти, документ про освіту видається Улашанівським ліцеєм.
7. Створення у філії з’єднаних класів (класів-комплектів) початкової школи здійснюється відповідно до чинних нормативно-правових документів.
8. У філії можуть створюватися та діяти групи продовженого дня.
1. Штатний розпис філії є складовою штатного розпису Улашанівського ліцею, що розробляється і затверджується його директором на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, (далі - штатні нормативи).
2. Філію очолює завідувач, який призначається відділом з гуманітарних питань виконавчого комітету Улашанівської сільської ради.
Якщо відповідно до штатних нормативів посада завідувача філії відсутня, директор Улашанівського ліцею виконання обов’язків завідувача філії покладає на одного з учителів.
3. Завідувач філії, його заступники, педагогічні та інші працівники філії є працівниками Улашанівського ліцею.
4. Директор Улашанівського ліцею визначає обсяг педагогічного навантаження педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес у філії.
Педагогічні працівники, які здійснюють освітній процес у філії, можуть мати педагогічне навантаження в Улашанівському ліцеї та філії (філіях).
5. Педагогічні працівники філії є членами педагогічної ради Улашанівського ліцею та беруть участь у її засіданнях.
6. Методична робота у філії є складовою методичної роботи Улашанівського ліцею.
7. Рішення вищого колегіального органу громадського самоврядування (загальні збори трудового колективу) Улашанівського ліцею є обов’язковими для виконання філією.
У філії можуть створюватися органи громадського самоврядування філії.
ІV. Фінансування та матеріально-технічна база філії
1. Порядок фінансування та матеріально-технічного забезпечення філії визначається Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами України.
2. Фінансування філії здійснюється відповідно до єдиного кошторису Улашанівського ліцею його засновником або уповноваженим ним органом.
3. Філія може залучати додаткові джерела фінансування, не заборонені законодавством.
4. Філія може забезпечувати надання платних освітніх та інших послуг, перелік яких визначає педагогічна рада Улашанівського ліцею відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності.
5. Майно Улашанівського ліцею перебуває у користуванні філії на правах, визначених засновником відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
6. Улашанівський ліцей та його філії можуть спільно використовувати наявне майно, у тому числі транспортні засоби, шкільні автобуси, спортивне обладнання тощо.
7. Філія є неприбутковою організацією.
V. Порядок внесення змін та доповнень до Положення
1. Рішення про внесення змін та доповнень до цього Положення приймається засновником.
VI. Припинення діяльності філії
1. Діяльність філії припиняється шляхом її ліквідації за рішенням засновника, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
2. Для вирішення питань, пов'язаних з ліквідації філії, засновником утворюється ліквідаційна комісія, яка оцінює майно філії, виявляє кредиторів і розраховується з ними, складає баланс (передавальний або ліквідаційний) та подає його на затвердження засновнику.
Сільський голова Микола ГИЗИМЧУК
https://drive.google.com/file/d/1AkYXDovBL5b62oxudYhZIYGpHHiHHfV2/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1nkfLg46OQJyadN7xDGenqa9MPt0zaBOk/view?usp=share_link
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення дев’ятнадцятої сесії Улашанівської сільської ради (VII скликання) 01.07.2020 № 9-19/2020 |
ПОЛОЖЕННЯ
про Жуківську філію Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського Улашанівської сільської ради Славутського району Хмельницької області
с. Жуків
2020 рік
І. Загальні положення
1. Повне найменування «Жуківська філія Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського Улашанівської сільської ради Славутського району Хмельницької області».
2. Скорочене найменування «Жуківська філія Улашанівського ліцею» (далі - філія).
3. Філія є структурним підрозділом Улашанівського ліцею, що здійснює освітню діяльність на двох рівнях (початкової, базової середньої) освіти.
4. Форма власності – комунальна.
5. Засновником (власником) філії є Улашанівська сільська рада Славутського району Хмельницької області (далі – засновник (власник)).
6. Місцезнаходження філії: 30065, Україна, Хмельницька область, Славутський район, село Жуків, вулиця Шевченка, 3.
7. Філія має у своєму складі структурні підрозділи:
1) дошкільний підрозділ, що забезпечує дошкільну освіту дітей віком від трьох до шести років;
2) початкова школа, що забезпечує початкову освіту тривалістю чотири роки (1-4-ті класи).
8. Філія забезпечує дошкільну освіту дітей відповідно до стандарту дошкільної освіти та здобуття базової середньої освіти на двох рівнях:
1) початкова освіта – перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти;
2) базова середня освіта – другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти.
9. Структурні підрозділи філії, а саме: дошкільний підрозділ, початкова школа здійснюють свою діяльність на основі Положення про заклад дошкільної освіти, Положення про початкову школу.
10. Положення про структурні підрозділи філії розробляються та схвалюються педагогічною радою і затверджуються наказом директора Улашанівського ліцею.
11. Філія – територіально відокремлений структурний підрозділ Улашанівського ліцею, що не має статусу юридичної особи і діє на підставі цього положення, затвердженого засновником.
12. Філія у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України), інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, рішеннями Улашанівської сільської ради, розпорядженнями голови Улашанівської сільської ради, наказами відділу з гуманітарних питань виконавчого комітету Улашанівської сільської ради, наказами директора Улашанівського ліцею, іншими нормативно-правовими документами та цим положенням.
13. Мовою освітнього процесу у філії є державна мова.
Кожен, хто здобуває освіту у філії, вивчає державну мову відповідно до державних стандартів.
Кожному учневі гарантується право на здобуття початкової, базової середньої освіти державною мовою у філії, що забезпечується шляхом організації викладання всіх навчальних предметів державною мовою, крім випадків, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту».
14. Філія в складі Улашанівського ліцею утворена з метою:
створення єдиного освітнього простору;
забезпечення рівного доступу осіб, в тому числі з особливими освітніми потребами, до якісної освіти;
створення умов для всебічного розвитку, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
формування в учнів компетентностей, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та державними стандартами.
15. Головним завданням філії є:
забезпечення права громадян на освіту;
виховання громадянина України;
формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовка учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;
виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу та інших народів і націй;
виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів.
ІІ. Організація освітнього процесу
1. Права та обов'язки учасників освітнього процесу визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами, у тому числі положенням про філію, статутом та правилами внутрішнього розпорядку Улашанівського ліцею.
2. Освітній процес у філії організовується у формах здобуття загальної середньої освіти з урахуванням особливостей освітньої діяльності Улашанівського ліцею.
3. Освітній процес у філії здійснюється відповідно до освітніх програм Улашанівського ліцею.
4. Структуру навчального року та режим роботи філії затверджує директор Улашанівського ліцею.
5. Учні, які здобувають освіту у філії, є учнями Улашанівського ліцею.
Зарахування, переведення та відрахування таких учнів здійснюються згідно з наказом Улашанівського ліцею.
6. Випускникам філії, яка забезпечує здобуття базової середньої освіти, документ про освіту видається Улашанівським ліцеєм.
7. Створення у філії з’єднаних класів (класів-комплектів) початкової школи здійснюється відповідно до чинних нормативно-правових документів.
8. У філії можуть створюватися та діяти групи продовженого дня.
ІІІ. Управління філією
1. Штатний розпис філії є складовою штатного розпису Улашанівського ліцею, що розробляється і затверджується його директором на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, (далі - штатні нормативи).
2. Філію очолює завідувач, який призначається відділом з гуманітарних питань виконавчого комітету Улашанівської сільської ради.
Якщо відповідно до штатних нормативів посада завідувача філії відсутня, директор Улашанівського ліцею виконання обов’язків завідувача філії покладає на одного з учителів.
3. Завідувач філії, його заступники, педагогічні та інші працівники філії є працівниками Улашанівського ліцею.
4. Директор Улашанівського ліцею визначає обсяг педагогічного навантаження педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес у філії.
Педагогічні працівники, які здійснюють освітній процес у філії, можуть мати педагогічне навантаження в Улашанівському ліцеї та філії (філіях).
5. Педагогічні працівники філії є членами педагогічної ради Улашанівського ліцею та беруть участь у її засіданнях.
6. Методична робота у філії є складовою методичної роботи Улашанівського ліцею.
7. Рішення вищого колегіального органу громадського самоврядування (загальні збори трудового колективу) Улашанівського ліцею є обов’язковими для виконання філією.
У філії можуть створюватися органи громадського самоврядування філії.
ІV. Фінансування та матеріально-технічна база філії
1. Порядок фінансування та матеріально-технічного забезпечення філії визначається Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами України.
2. Фінансування філії здійснюється відповідно до єдиного кошторису Улашанівського ліцею його засновником або уповноваженим ним органом.
3. Філія може залучати додаткові джерела фінансування, не заборонені законодавством.
4. Філія може забезпечувати надання платних освітніх та інших послуг, перелік яких визначає педагогічна рада Улашанівського ліцею відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності.
5. Майно Улашанівського ліцею перебуває у користуванні філії на правах, визначених засновником відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
6. Улашанівський ліцей та його філії можуть спільно використовувати наявне майно, у тому числі транспортні засоби, шкільні автобуси, спортивне обладнання тощо.
7. Філія є неприбутковою організацією.
V. Порядок внесення змін та доповнень до Положення
1. Рішення про внесення змін та доповнень до цього Положення приймається засновником.
VI. Припинення діяльності філії
1. Діяльність філії припиняється шляхом її ліквідації за рішенням засновника, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
2. Для вирішення питань, пов'язаних з ліквідації філії, засновником утворюється ліквідаційна комісія, яка оцінює майно філії, виявляє кредиторів і розраховується з ними, складає баланс (передавальний або ліквідаційний) та подає його на затвердження засновнику.
Сільський голова Микола ГИЗИМЧУК