Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Дошкільний підрозділ

Дата: 10 квітня 2023 о 19:26, Оновлено 5 лютого о 10:27

Що має вміти дитина поступаючи в дитячий садок? 

фото 1


Як правило, рішення про те, що дитина буде ходити в дитячий садок, не приймається батьками спонтанно. Відомо про це стає як мінімум за кілька місяців. Тому у відповідальних батьків в запасі 2-3 місяці, щоб не поспішаючи підготувати дитину до дитячого саду.

Звичайно, дитячий садок не школа, і від дитини не потрібно спеціальних знань. Але батьки повинні подбати про те, щоб полегшити йому перший досвід спілкування в колективі. Щоб малюку було легше адаптуватися, заздалегідь: привчіть дитину до того режиму дня, який встановлений у вибраному вами дитячому садку; привийте йому елементарні навички самообслуговування; навчіть комунікувати з іншими дітьми і вихователями.

Чому так важливий режим

Навіть якщо у вашій родині не прийнято або не виходить дотримуватися певного режиму, його дотримання має стати одним з етапів підготовки дитини до дитячого саду. Важливо, щоб малюк вмів засипати без мами, особливо вдень. У дитячому садку його ніхто не буде заколисувати. Якщо дитина почне прокидатися, засипати, гуляти, грати і займатися в певний час, це істотно полегшить йому період звикання до нових умов. Дотримання режиму допоможе скорегувати та біологічний годинник малюка, він буде менше втомлюватися, йому буде значно легше засвоювати і здобувати нові знання та вміння.

Звичайно, краще, якщо батьки відразу будуть привчати дитину до того розпорядком дня, який встановлений в тому дитячому садку, куди йому доведеться піти. Тому дізнайтеся режим дня в групі і заздалегідь пристосовуйте до нього дитину. Так він отримає перші уявлення про дисципліну, дотримання якої необхідно вже починаючи з дитячого садка.

Незайвим буде, якщо ваш малюк буде знати слова «не можна», «треба» і «можна». Це полегшить йому взаємодія з вихователями та допоможе уникнути конфліктів з іншими дітьми.

Які навички самообслуговування потрібні для дитячого садка? Що повинна вміти дитина коли йде в дитячий сад?

До трьох років, віком, коли основна частина дітей вже готова до відвідування дитячого садка, батьки і самі прагнуть забезпечити наявність у дитини необхідних навичок:
- надягати і знімати з себе одяг без допомоги дорослих;
- користуватися столовими приладами;
- самостійно вмиватися, зачісуватися, чистити зуби.

З самого раннього віку дітям вже подобається проявляти самостійність. Починаючи ходити, вони вже намагаються обійтися без допомоги дорослих, в тому числі знімаючи або надягаючи на себе одяг, шкарпетки та взуття. Заохочуйте подібні спроби, полегшуючи дитині завдання, використовуючи зручну одяг і взуття з мінімальною кількістю ґудзиків, на блискавках, липучках і резинках, яку можна легко зняти і надіти.

Навчіть його впізнавати свої речі і піклуватися про те, щоб вони виглядали акуратними і чистими. Пояснюйте, що верхній одяг необхідно вішати в спеціальну шафу або вішалку, а нижню акуратно складати на стілець або вішати на його спинку. Навіть трирічного малюка можна навчити чистити взуття, протирати спеціальною ганчіркою від пилу і бруду. Звичайно, в більшості випадків його взуття доведеться перемивати, але чим раніше ви почнете вчити дитину охайності, тим легше йому буде у дитячому садку.

Користуватися столовими приладами, ложкою і виделкою, самостійно пити з чашки діти починають після року. У цей період потрібно поступово відмовлятися від використання пляшечок з сосками, спеціальних кухлів з кришками для малюків. До того часу, коли ваша дитина піде в дитячий садок, ці навички користування «дорослими» столовими приладами, хоч і меншого розміру, у нього вже повинні бути добре розвинені, якщо ви не хочете, щоб ваш малюк залишався голодним. Купіть йому спеціальний дитячий сервіз, ложку і виделку, привчайте відразу правильно тримати їх під час їжі.

Навчаючи його їсти самостійно, припиняйте спроби перетворити процес у гру. Не варто розважати його, намагаючись нагодувати «до відвалу», адже прийшовши в дитячий садок дитина повинна вміти їсти самостійно, вихователі не будуть заохочувати такий підхід. Навчайте дитину їсти акуратно, намагаючись не проливати нічого ні на одяг, ні на стіл. Навчіть її користуватися серветками.

Батькам також варто подбати про режим харчування малюка. Вибирати страви в садку у нього можливості не буде. Тому навчіть його те, що запропоновано. Поясніть, що для ігор і занять йому потрібно багато сил, а для цього треба добре їсти. Гігієнічні навички також прищеплюються дитині перед дитячим садом. Одна з особливо важливих звичок миття рук. Робити це необхідно не тільки перед кожним прийомом їжі, але і після прогулянок та ігор. Навчіть його закочувати рукави, щоб в дитячому саду він після кожного вмивання не ходив з мокрими рукавами. З чищенням зубів справа буде складніше не всім маленьким дітям подобається цей процес. Тому забезпечте дитину м'якою зубною щіткою і пастою, приємною на смак.

Одним з найбільш необхідних навичок вміння самостійно ходити в туалет. Підгузники, звичайно, зручна річ, але після двох років дитину слід привчати до горщика або унітазу зі спеціальним сидінням. У дитячому саду він зможе користуватися горщиком, до якого звик вдома, вихователі проти не будуть. Навчіть його акуратно користуватися туалетним папером, самостійно знімати і надягати трусики і колготки.

Дитина повинна вміти спілкуватися.
Перші навички спілкування дитина отримує в сім'ї. Чим більше у вас родичів і друзів, тим легше йому буде соціалізуватися в дитячому саду. Але навчитися спілкуванню дитина може і під час спільних прогулянок з мамою, зустрічей з іншими дітьми на дитячому майданчику. Чим більш відкриті до контакту батьки, тим легше буде малюкові.

Показуйте дитині приклад, активно спілкуйтеся при ньому з сторонніми людьми, ознайомтеся з іншими батьками та дітьми. Заохочуйте ініціативу вашої дитини, якщо він проявляє інтерес до оточуючих людей та іншим дітям, він не повинен соромитися сам і замикатися, коли до нього звертаються сторонні. Ходіть з ним в гості, проводите дитячі свята у своїй родині. Залишайте його на якийсь час одного у гостях, у друзів або родичів, які проживають з вами. Дитини не повинно лякати, що батьки, мама не завжди знаходяться поруч.

Прищеплюйте дитині почуття емпатії, співпереживання, вміння поставити себе на місце іншої людини. Навіть трирічна людина здатна усвідомити, що не всі його примхи і бажання повинні виконуватися, тим більше на шкоду іншим дітям. Налаштуйте його на те, що з іншими хлопчиками і дівчатками потрібно дружити і не ображати їх, ділитися з ними частуванням та іграшками. Привчайте дитину в сім'ї до групових форм взаємодії: спільним іграм, прибиранні квартири, вечірніх посиденьок, читання книг, перегляду фільмів. Малюк повинен отримувати задоволення від спілкування як з близькими, так і з сторонніми людьми, будь то дорослі чи діти.

В той же час ваш малюк до трьох років вже повинен вміти грати і займатися самостійно. Залишайте його одного з іграшками частіше, адже і вдома у мами не завжди можливість проводити з дитиною весь час. Знаходьте йому справи, якими він зможе займатися деякий час самостійно: наприклад, малювання, розфарбовування, ліплення, складання конструктора, складання і переміщення предметів, іграшок.

Готуйте дитину до того, що вихователь несе відповідальність за всіх дітей і не може приділяти увагу тільки вашій дитині. Підтримуйте в сім'ї авторитет вихователів, не дозволяйте говорити про них погано в присутності дитини. І, що важливо, навчіть його формулювати і висловлювати свої бажання. Це необхідно, щоб малюк зміг вчасно попроситься в туалет, повідомити вихователю про інших своїх потреб.

фото 2

Інтелектуальний розвиток дитини перед дитячим садом або що повинна знати дитина ідучи в дитячий садочок.

Рівень розвитку вашого малюка також повинен відповідати певним вимогам. Звичайно, всі діти різні, але до трьох років дитина вже повинна брати участь в тематичних іграх, запам'ятовувати запропонований сюжет і слідувати йому в процесі гри.  Потрібно знати і вміти показувати частини тіла, розрізняти стать і вік людей, розрізняти і малювати різні геометричні фігури вертикальні і горизонтальні лінії, кола. Малюки в цьому віці відкриті для всього нового.  Розповідайте дитині казки, читайте книжки, вона має вміти уважно слухати те, що говорять.  Підберіть для прослуховування аудіокнигу і постановку, призначені для найменьших.  Розвивайте пам'ять, вчіть вірші та пісні.  Розширюйте словниковий запас шляхом повторення нових слів, пояснення нових понять.  На той час, коли ви віддасте свого малюка в дитячий сад, він вже повинен вміти складати пропозиції як мінімум з трьох-чотирьох слів.

 Підготовка дитини до садка не вимагає від батьків ні багато часу, ні спеціальних знань.  Але певні знання і уявлення про дисципліну істотно полегшать і скоротять процес адаптації до нових умов малюкові.

**************************************************************************************************************

СХВАЛЕНО                                                                                  ЗАТВЕРДЖУЮ
Рішенням педагогічної ради                                                        Директор Улашанівського ліцею
протокол від 31.08.2023р.№ 1                                                              ________ Олена КОМАР          

                                                                                

Річний план роботи 
за розділами
Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського    

             Закладу дошкільної освіти «Усмішка» на 2023-2024 н.р

Обслуговуючий персонал в ЗДО
1.Шахрай Наталія Андріївна- помічник вихователя
2.Семенюк Валентина Володимирівна – кухар
3.Вихователь Таргоній  Іванна Миколаївна

Режим роботи
 струтурного підрозділу
Жуківської філії
 Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського  
закладу дошкільної освіти на 2023-2024 н.р
Улашанівської сільської ради
Заклад дошкільної освіти «Усмішка» працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 6 годин
Вихідні дні: субота, неділя, святкові
Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти: 8.00 – 16.00
Режим  дня закладу дошкільної освіти:
Тривалість уроків (занять) дошкільна група – 20 хв.

Заклад дошкільної освіти «Усмішка» працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 6 годин

Вихідні дні: субота, неділя, святкові

Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти: 8.00 – 16.00

Режим  дня закладу дошкільної освіти:

Тривалість уроків (занять) дошкільна група – 20 хв.

№пп

Розпорядок

Час

1

Прийом та  огляд дітей, бесіда з батьками

8.00-8.20

2

Самостійна ігрова діяльність дітей

8.20-8.50

3

Ранкова гімнастика

8.50-9.00

4

Сніданок

9.00-9.10

5

Підготовка до занять

9.10-9.20

5.1

Заняття (колективні, інтегровані)

9.20-9.40

5.2

Заняття (колективні, інтегровані)

9.50-10.20

5.3

Заняття (колективні, інтегровані)

10.30-10.50

6

Прогулянка

10.50-12.30

7

Підготовка до обіду, обіду

12.30-13.00

8

Підготовка до сну, сон

13.00-15.15

9

Полуденок

15.15-15.20

10

Прогулянка

15.20-16.00

Розподіл занять на тиждень  в  закладі дошкільної освіти Жуківської філії Улашанівського ліцею імені  Володимира Марковського

на   2023-2024 навчальний рік.

Розподіл занять на тиждень  
в  закладі дошкільної освіти 
Жуківської філії Улашанівського ліцею імені  Володимира Марковського 
на   2023-2024 навчальний рік.
1.Пояснювальна записка
Нормативно- правовим підґрунтям діяльності дошкільного навчального закладу є: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства» та інших чинних актів вищих органів державної влади.
Закладу дошкільної освіти Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира  Марковського здійснює освітньо-виховний процес відповідно до Плану заходів. Затверджених наказом Міністерства освіти і науки , молоді та спорту України від 28 липня 2011 року №905. Даний План розроблено на виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №629.
Пріоритетним напрямом діяльності  ЗДО Жуківської філії Улашанівського ліцею    імені Володимира Марковського на   2023-2024  навчальному році є спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти, схваленого на колегії Міністерства від 4 травня 2012 року, Комплексної програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», інструктивно-методичних рекомендацій МОНМС України від 20.06.2013 р. №1/9 – 466 «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015 – 2016 н.р.», інструктивно-методичного листа МОН від 27.09.2010р. №1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми 5-річного віку», Положення про дошкільний заклад, власного Статуту та річного плану роботи закладу на 2023-2024 навчальний рік за такими пріоритетними напрямками:
1. реалізація нової редакції Базового компонента дошкільної освіти;
2. створення еколого-розвиваючого середовища в ЗДО.
   У 2023/2024 навчальному році організація освітньо−виховного процесу в дошкільному закладі відбуватиметься за комплексною програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», (затверджена наказом МОН від (№1/11 – 11601 від 09.12.2011р.) та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», (затверджена наказом МОН молодь спорту від 21.05.12р. №604).
   Забезпечення доступності дошкільної освіти всім дітям старшого дошкільного віку буде реалізовано через такі форми її здобуття:
- дошкільний навчальний заклад;
- підготовча до школи група;
   Навчальний рік розпочинається 01 вересня 2023року, закінчується 31 травня 2024року.
У дошкільному навчальному закладі встановлено 5 денний навчальний тиждень.
Режим роботи: 8:30 – 16:30.
Тривалість занять становить:
− для дітей молодшого дошкільного віку, 4й рік життя, 15−20хв
− для дітей молодшого дошкільного віку, 5й рік життя, 20−25хв
Використовуватимуться комплексні тематичні, комбіновані, домінантні, сюжетно-динамічні та інтегровані заняття.
Тривалість перерв між заняттями:
− для дітей молодшого дошкільного віку, 4й рік життя, 30хв
− для дітей молодшого дошкільного віку, 5й рік життя, 25хв
−фізкультурна хвилинка 3−5хв
−фізкультурна пауза до 10хв.
- У освітньо−виховному процесі використовуватимуться такі форми організації діяльності дітей:
− фронтальні (вся група)
− групові (до 15 дітей)
− міні-заняття (підгрупові та індивідуальні)
− індивідуальні (1-4 дитини).
- Гурткова робота здійснюватиметься за такими напрямками:
- −Художньо−естетичний розвиток: "Веселе тістечко»
Враховуючи специфіку структурування змісту Базової програми, в ЗДО визначена така класифікація видів занять:
- фізичного розвитку (тобто фізична культура, валеологічного виховання);
- пізнавального розвитку (ознайомлення з навколишнім світом, природою, формування елементарних математичних уявлень);
- мовленнєвого розвитку, зокрема з навчання елементів грамоти;
- художньо-естетичного розвитку (образотворча та музична діяльність).
В таких видах занять відбиваються певні лінії розвитку, реалізується інваріантна складова змісту дошкільної освіти, яку систематизовано за освітніми лініями: "Особистість дитини", "Дитина в соціумі", "Дитина в природному довкіллі", "Дитина у світі культури", "Гра дитини", "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі", "Мовлення дитини". Це забезпечить неперервність змісту освітніх ліній дошкільної та початкової ланок.

2. Розподіл занять на тиждень
"Здобуття дошкільної освіти в дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має забезпечити виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти". (Закон України "Про дошкільну освіту", ст. 9, §2).
Це завдання досить складне для виконання в умовах різновікової групи, яка об'єднує чотири, три, два вікові дитячі угруповання. Реформування дошкілля позначилося не лише на віковому складі різновікових груп (збільшилася кількість вікових підгруп в одній групі, зменшилася кількість дітей у кожному віковому угрупованні), а й на технології навчання.
   Сьогодні проведення спільних та комбінованих занять у різновікових групах зведено до мінімуму. Стоїть проблема: як водночас, не залишаючи поза увагою малят, навчати всіх вихованців групи з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, рівня розвитку кожного. Завдяки пошуку таких моделей навчання й виховання дітей у різновікових групах було створено метод "занурення", спроектований і впроваджений у практику російським академіком, відомим педагогом-новатором М. Щетиніним.
    Цей метод передбачає вивчення предметних блоків з різних проблем, а індивідуальне навчання здійснюється просто й оригінально: діти вчаться одне в одного – молодші у старших.
   Як показала практика дошкільних закладів у сільській місцевості та навчально-виховних комплексів, застосування методу "занурення" забезпечує можливість реалізувати найголовніші завдання базової дошкільної освіти, а саме:
♦розширити умови для залучення педагогом кожного вихованця групи, незалежно від віку, до активної участі в освітньо-виховному процесі, а отже, дає змогу кожній дитині відчути себе повноцінним членом колективу;
♦прискорювати та пом'якшувати адаптацію малюків до природного та суспільного довкілля;
♦формувати і зберігати психічне, фізичне, соціальне та духовне здоров'я дітей;
♦формувати емоційно-вольові контакти з оточенням та між вихованцями різного віку, гуманізувати стосунки між підгрупами дітей, навчати їх групової взаємодії;
♦навчати дітей усвідомлювати свою залежність від природного та суспільного середовища, прилучати їх до створення соціокультурного простору;
♦встановлювати зворотний зв'язок через демонстрування дитячих досягнень, зокрема, участь вихованців у конкурсах, змаганнях, виставках, концертах;
♦вправляти вихованців у вмінні вмотивовувати важливість, необхідність, правомірність власних дій, знаходити компромісні розв'язки проблем, мирно залагоджувати конфлікти.
Метод "занурення" лишає незмінним традиційний, вивірений на практиці режим, що полегшує адаптацію вихованців до всього нового.
Він ефективно впливає на опанування малюками знаннями, вміннями і навичками, оскільки:
а) всі види діяльності, всі навчально-виховні заходи протягом дня підпорядковані певній, заздалегідь визначеній проблемі;
б) до навчання залучаються діти всіх вікових груп.
Протягом дня (під час ранкового прийому дітей, занять, прогулянок, санітарно-гігієнічних процедур, приймання їжі тощо) дітям дають можливість усвідомити важливість теми, прилучають їх до роздумів, коментарів, дискусій, що значно активізує сприймання.

Орієнтовний розподіл організованої діяльності дошкільників на тиждень на 2023/2024 н.р.

№ з/п

Вид заняття

Середній вік

Старший вік

Форма проведення

Кількість занять

Інваріативна частина

1.

Фізична культура

2

2

фронтальна

2.

Музична діяльність

2

2

фронтальна

3.

Світ навколо тебе

0,5

0,5

фронтальна

4.

Мовленнєвий розвиток

0,5

1

фронтальна

5.

Мовленнєвий розвиток .

Художня література

0,5

0,5

фронтальна

6.

Елементи грамоти

-

1

підгрупою

7.

Природа Землі. Природа Космосу.

0,5

1

фронтальна

8.

Логіко-математичне конструювання

0,5

1

підгрупою

9.

Образотворча діяльність

1

1,5

фронтальна

- малювання

0,5

0,5

фронтальна

- ліплення

0,25

0,5

фронтальна

- аплікація

0,25

0,5

фронтальна

Всього

7,5

10,5

фронтальна

Варіативна частина

12.

Безпека життєдіяльності дошкільника

Інтегрується

фронтальна

13.

Правове виховання

Інтегрується

фронтальна

Орієнтовний розклад занять дітей різновікової групи

на 2023-2024 н.р.

День тижня / Сфера життє-діяльності

Вид заняття

Час проведення*

Понеділок

Сфера «Природа»

1.Природа Землі. Природа Космосу.

2. Фізична культура.

10:20-10:40

11:00-11:20

Вівторок

Сфера «Люди»

1. Світ навколо тебе – 1,3 тиждень

Логіко-метематичне конструювання - 2,4 тиждень.

2. Музична діяльність

10:20-10:40

11:00-11:20

Середа

Сфера «Культура»

1. Художня література. Мовленнєвий розвиток. Година психолога

2. Образотворча діяльність. Малювання – 2,4 тиждень

Елементи грамоти – 1,3 тиждень(старша група)**

10:20-10:40

11:00-11:20

Четвер

Сфера «Я сам»

1. Мовленнєвий розвиток. Година психолога.

2. Фізична культура

10:20-10:40

11:00-11:20

П'ятниця

Узагальнення

1. Музична діяльність

2. Образотворча діяльність. Ліплення – 1,3 тиждень

Аплікація – 2,4 тиждень

10:20-10:40

11:00-11:20

* - для дітей молодшого дошкільного віку (3 рік життя) заняття триває 10-15хв, старші діти далі займаються навчальною діяльністю.

** - інші заняття з елементів грамоти та логіко-математичного конструювання для підготовчої групи проводяться в інші режимні моменти

Список дошкільників по групах в ЗДО

1
Ковальчук Владислава Михайлівна
20.12.2017р.
2
Нестерук Анна Олексіївна    .
10.03.2018р
3
Ольшанівський Олексій Володимирович
30.03.2018р
4
Потапчук Марія Михайлівна    
02.04.2018р.
5
Поліщук Володимир Миколайович    
24.07.2018р.

6
Мартинчук Софія Вікторівна
18.09.2018р.
7
Нечипорук Каміла Святославівна
12.12.2018р.
8
Сірук Кароліна  Олександрівна
04.11.2018     

9
Ознамець Микола Миколайович
 23.12. 2019р.
10
1Тарасюк Анастасія Сергіївна
16.06.2020р.
11
Іщук Любомир Миколайович
17.03.2020р.
12
Семенюк Артем Олександрович
09.02.2020р.
14
Ольшановський Володимир Володимирович
26.07.2020р.

Розділ 1

Завдання на навчальний  2023-2024 рік та оздоровчий період

№ п/п

Зміст роботи

Час виконанння

Виконавці

1

Проведення дня занять «Зростаємо дружніми українцями»

01.09

вихователь

2

День українського козацтва

12.10

вихователь

3

Організація виставки- конкурсу

 «Дари осені»

18.10

вихователь

4

День розваг «Бачення світу очима дітей»

11.11

Вихователь

5

Організація виставки робіт з пластиліну малюків на тему «Різнобарв’я разом»

16.11

Вихователь

6

Провести моніторинг якості знань дітей у групі по засвоєнню програмних вимог

До 30.11

Вихователь, заступник філії

7

День зброєних сил україни.

 «Вітаємо наших героїв»

06.12

Вихователь

8

Проведення конкурсу на виготовлення Кращої новорічної іграшки з паперу між батьками

16.12

Вихователь

9

Підготовка подання аналізу захворуваності та індику здоров’я по ЗДО врегіональне управління освітою та міськздороввідділ на подальший рік

До 24.12

Медсестра

10

Підготувати блок питань для висвітлення батьківського куточку

До 14.12

Вихователь

11

Організація виставки малюнків дітлахів «Ой весела в нас зима»

24.12

Вихователь

12

Проведення аналізу фінансування витрат на утримання ЗДО за І пів річчя

До 25.01

Бухгалтер

13

Організація спортивних розваг

 «Веселі старти»

15.02

Вихователь

14

Підготовка та проведення свята для дітей  дошкільного закладу «Мамине свято»

03.03

вихователь

15

Проведення тематичного  тижня

«Птахи сіл міст України»

13.03-17.03

Вихователь

16

Вивчення питання та підготовка про позицій органу у управління освітою в регіоні щодо організації мікро районів обов’язкового обслуговування дошкільного закладу системи соціального педагогічного патронажу, яка б забезпечувала одержання всіма дітьми дошкільного віку мікро району мінімально необхідного рівня дошкільної освіти

Квітень

Вихователь

17

Організувати виставку робіт з природнього та потіткового матеріалу на тему:

«Стрічай весну красну»

14.04

Вихователь

18

Проведення психолого діагностичного огляду дітей які приймають до 1 класу школи. Заповнення медичних карток дітей

До 10.05

вихователь

психолог

медсестра

19

Сприйняття проведення медичного огляду дітей лікувально профілактичних закладів регіону

До 30.05

Медсестра

Розділ 2

Методична робота з кадрами

п/п

Зміст роботи

Час виконання

Виконавці

1

Надання допомоги та методичних рекомендацій педагогічним працівникам закладу дошкільної освіти у складанні планів самоосвіти, до курсових завдань

До 09.09

Заступник філії

2

Опрацювання інструктажу про охорону здоров’я. Видання наказу про охорону життя , здоров’я дітей

Заступник філії

3

Проведення інструктажу працівникам закладу дошкільної освіти про дотримання протипожежної безпеки та охорони життя дітей в процесі освітньо-виховної роботи та проведенні масових заходів

15.09

Заступник філії

4

Затвердити спільний план роботи закладу дошкільної освіти і школи на спільному методичному засіданні педагогів початкової школи  та вихователя

21.09

Заступник філії

5

Організація роботи щодо інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу закладу дошкільної освіти шляхом передплати фахового педагогічного журналу «Дошкільне виховання» « Освіта »,

  «Освіти України » збірника нормативних актів  міністерства науки і освіти України , видань обласного управління освіти

03.10

Заступник філії

6

Засідання педагогічної ради з підсумками контролю за станом освітньо –виховного процесу  в освітньому закладі

Заступник зав. філії

7

Консультація з вихователем «Пошук сучасних методів і прийомів роботи з дітьми дошкільного віку»

04.11

Заступник  філії

8

Провести колективний  перегляд «Організація і проведення прогулянки – один із засобів розвитку пізнавальної активності»

18.11

Заступник   філії

9

Провести педраду на тему: «Формування пізнавальної активності  у дітей дошкільного віку»

Заступник  філії

Завідувач філії

10

Сучасні вимого до організації свят та розваг-консультація для вихователя

07.12

Заступник  філії

11

З метою надання допомоги систематично здійснювати контроль за самоосвітою вихователя

грудень

Заступник  філії

12

 Звіт Заступника Жуківської філії Улашанівського ліцею    імені Володимира Марковського закладу дошкільної освіти  перед органом громадського самоврядування  про результати  своєї управлінської діяльності  та використання бюджетних і позабюджетних коштів, що витрачаються на подання нормативно – визначених послуг, розвиток навчально-матеріальної бази.

23.12

Заступник  філії

13

Складання та затвердження на засіданні профспілкового закладу графіка відпусток  працівників дошкільного закладу

До 04.01

Заступник  філії

14

Забезпечення участі педагогічних працівників дошкільного закладу  у роботі міських фахових методичних об’єднань.

До 04.01

Заступник  філії

15

Оформлення та подання статистичної звітності в нормативно-визначені адреси  про результати діяльності дошкільного закладу на кінець фінансового року.

До 25.01

Заступник  філії

16

Провести консультацію для вихователя  на тему: «Розвиваючі ігри на заняттях з математики»

15.03

Заступник   філії

17

Подати пропозицію до проекту розпорядження органів місцевого самоврядування  про організацію  літнього відпочинку та оздоровлення  дошкільнят

19.04

Заступник  філії

18

Складання та затвердження режиму роботи дошкільного закладу на літній період

21.05

адміністрація

19

Опрацювання інструкції  про охорону здоров’я. Видання наказу про охорону життя, здоров’я дітей

До 24.05

Заступник  філії

медсестра

20

Провести педраду щодо підсумків роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти протягом навчального року

30.05

Заступник  філії

*********************************************************

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО СТРУКТУРНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ
Жуківської філії 
Улашанівського ліцею 
імені Володимира Марковського
УЛАШАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Хмельницької області


2023 РІК
І. Загальні положення

1. Це Положення визначає основні засади функціонування структурного підрозділу - дошкільного підрозділу Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського Улашанівської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області (далі іменується - дошкільний підрозділ). 
Повна назва дошкільного підрозділу - дошкільний підрозділ Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського Улашанівської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області.
Скорочена назва дошкільного підрозділу - дошкільний підрозділ Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського 
    2. Адреса дошкільного підрозділу: 30075, вулиця Шевченка, будинок 3, село Жуків, Шепетівський район, Хмельницька область.
3. Засновником дошкільного підрозділу є Улашанівська сільська рада Шепетівського району, Хмельницької області, а уповноваженим органом -  Улашанівська сільськав рада, Шепетівського району, Хмельницької області.
4. Дошкільний підрозділ не є організаційно відокремленим від Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського Улашанівської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області(далі іменується - заклад освіти), юридична адреса якого: 30075, вулиця Шевченка, будинок 3, село Жуків, Шепетівського району,Хмельницької область.
Дошкільний підрозділ не має статусу юридичної особи i дiє на пiдставi цього Положення та статуту закладу освіти. Дошкільний підрозділ не може мати печатку, штамп та вивіску із своїм найменуванням. 
5. Дошкільний підрозділ забезпечує здобуття дошкільної освіти, цілісний розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок. 
6. Дошкільний підрозділ у своїй дiяльностi керується Конституцiєю України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мiсцеве самоврядування в Українi», iншими законодавчими актами, постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Міністерства освіти і науки України, іншими законодавчими актами, постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Міністерства освіти і науки України, iнших центральних органiв виконавчої влади, рішеннями засновника та уповноваженого органу, наказами закладу освіти, статутом закладу освіти та власним Положенням.
7. Створює, змінює тип, ліквідовує та реорганізовує дошкільний підрозділ закладу освіти засновник. 

ІІ. Організація освітнього процесу

1. У дошкільному підрозділі освітній процес включає розвиток, виховання, навчання його вихованців і відбувається відповідно до освітньої програми. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти.
2. Дошкільний підрозділ у своїй роботі використовує освітні програми, рекомендовані МОН.
Рішення про обрання та використання освітньої програми схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником.
3. Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти МОН, за погодженням з МОЗ.
4. Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.
5. Надання психолого-педагогічних та корекційно - розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 року № 530.
6.  На основі освітньої програми педагогічна рада закладу освіти визначає план роботи на навчальний рік та літній період, що конкретизує організацію освітнього процесу. План роботи дошкільного підрозділу є додатком до річного плану роботи закладу освіти та затверджується його керівником.
7. Розклад організації освітнього процесу затверджується керівником закладу освіти до початку навчального року.
8. Надання додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, запроваджується лише за згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини. Додаткові освітні послуги надаються за рахунок коштів батьків або інших законних представників дитини, фізичних та юридичних осіб на основі угоди, укладеної між одним із батьків або іншим законним представником дитини та закладом освіти в межах гранично допустимого навантаження дитини.
Діти дошкільного віку, які здобувають освіту у дошкільному підрозділі, є вихованцями закладу освіти. Зарахування, переведення та відрахування таких дітей здійснюються згідно з наказом керівника закладу освіти.

ІІІ. Комплектування груп в дошкільному підрозділі

1. Дошкільний підрозділ розрахований на 16 спалних місць.
2. Групи комплектуються за віковими (одновіковими) ознаками. За потреби групи можуть комплектуватися за різновіковими ознаками.
3. У дошкільному підрозділі функціонує чотири різновікові групи. Групи формуються в межах граничної чисельності вихованців, що встановлена відповідно до визначених законодавством нормативів наповнюваності груп дітьми у закладі дошкільної освіти, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти.
    Засновник може встановлювати граничну чисельність вихованців у групі меншу, ніж визначено нормативами наповнюваності груп дітьми у закладі дошкільної освіти.
4. Зарахування дітей до дошкільного підрозділу здійснюється керівником закладу освіти протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.
Прийом заяв про зарахування дітей до дошкільного підрозділу може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням засновника дошкільного підрозділу.
Зарахування дітей до дошкільного підрозділу здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу освіти.
5. До заяви про зарахування дитини додаються:
копія свідоцтва про народження дитини;
медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», разом з висновком про те, що дитина може відвідувати дошкільний підрозділ (заклад дошкільної освіти).
Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до дошкільного підрозділу та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
Для зарахування дитини з інвалідністю до дошкільного підрозділу до заяви про зарахування додаються:
копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;
копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.
6. Першочергово до дошкільного підрозділу  зараховуються діти, які:
проживають на території обслуговування закладу освіти (в разі її встановлення його засновником;
є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають освіту у закладі освіти;
є дітьми працівників закладу освіти;
належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями; 
належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.
Під час подання заяви про зарахування дитини до дошкільного підрозділу один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується на загальних підставах.
7. Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.
За вихованцем зберігається місце у літній період та у таких випадках:
у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;
у разі карантину у закладі освіти;
на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.
Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у дошкільному підрозділі та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в підрозділі дошкільної освіти до кінця літнього періоду.
8. Відрахування вихованців з дошкільного підрозділу може здійснюватися:
за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);
на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі освіти; 
у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
у разі невідвідування дитиною закладу протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.
Керівник дошкільного підрозділу зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.
Забороняється відрахування дитини з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.
Відрахування дитини із дошкільного підрозділу здійснюється відповідним наказом керівника закладу освіти.
9. Дошкільний підрозділ може здійснювати соціально-педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, але не відвідують заклади дошкільної освіти, та надання консультаційної допомоги сім’ї. Діти, які перебувають у закладі дошкільної освіти з короткотривалим перебуванням чи під соціально-педагогічним патронатом, обліковуються у такому закладі.

ІV. Режим роботи дошкільного підрозділу

1. Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. Літній період починається 1 червня і закінчується 31 серпня.
2. Дошкільний підрозділ працює за п’ятиденним робочим тижнем, протягом 8 годин. Вихідні дні: субота, неділя, а також святкові і неробочі дні.
3. Щоденний графік роботи дошкільного підрозділу: з 8.00 до 1600.
4. Щоденний графік роботи дошкільного підрозділу затверджується у встановленому порядку з урахуванням потреб учасників освітнього процесу. 

V. Організація харчування

1. Дошкільний підрозділ забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх належного розвитку, з урахуванням особливих дієтичних потреб дітей, а також дотриманням принципів здорового харчування та натурального набору продуктів відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 26 серпня 2002 року № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 17 квітня 2006 року № 298/227, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 травня 2006 року за № 523/12397 та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання організації харчування у закладах освіти.
2. Порядок забезпечення продуктами харчування здійснюється відповідно до чинного законодавства з питань організації дитячого харчування.
3. У дошкільному підрозділі встановлено триразове збалансоване харчування.
4. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів покладається на керівника закладу освіти та медичний персонал.
5. Порядок встановлення плати за харчування дитини в Дошкільному підрозділі визначається рішенням засновника. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей в розмірах, визначених засновником.
6. Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільному підрозділі і для категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням засновника за рахунок коштів місцевого бюджету.

VІ. Медичне обслуговування дітей

1. Медичне обслуговування дітей здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату закладу освіти.
2. До основних обов’язків медичних працівників, які безпосередньо забезпечують медичний супровід в дошкільному підрозділі, належить:
моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;
здійснення контролю за своєчасністю проходження медичних оглядів, у тому числі поглиблених, організація виконання профілактичних та оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності;
здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження;
медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів;
проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або інших законних представників дитини та працівників закладу освіти.

VІІ. Учасники освітнього процесу

1. Учасниками освітнього процесу дошкільного підрозділу є: діти дошкільного віку, педагогічні працівники, помічники вихователів, медичні працівники, батьки або особи, що їх замінюють, фізичні особи, які мають право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти. 
2. Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються згідно із законодавством.
3. Педагогічні працівники у партнерстві з батьками або іншими законними представниками дитини забезпечують єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).
Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку закладу освіти та цього Положення.
Залучення вихованців під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з виконанням освітньої програми, забороняється.
4.  Права, обов’язки та соціальні гарантії інших працівників дошкільного підрозділу регулюються трудовим законодавством та трудовими договорами.
5. Педагогічні та інші працівники дошкільного підрозділу несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоров’я вихованців згідно із законом.
6. Працівники дошкільного підрозділу проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

VІІІ. Управління дошкільним підрозділом

1. Штатний розпис дошкільного підрозділу є складовою штатного розпису закладу освіти, що розробляється і затверджується керівником закладу освіти на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України                22 грудня 2010 року за № 1308/18603, Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 04 листопада 2010 року № 1055 «Про затвердження», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2010 року за                  № 1157/18452. 
2. Дошкільний підрозділ очолює завідувач філії.
3. Загальне керівництво дошкільним підрозділом здійснює директор закладу освіти.
4. Педагогічні та інші працівники дошкільного підрозділу є працівниками  закладу освіти. 

IХ. Фінансування та матеріально-технічна база 
дошкільного підрозділу

1. Порядок фінансування та матеріально-технічного забезпечення дошкільного підрозділу провадиться відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами України.
2. Фінансування дошкільного підрозділу здійснюється відповідно до єдиного кошторису закладу освіти його засновником або уповноваженим ним органом. 

Х. Зміни та доповнення до Положення

1. Зміни та доповнення до цього Положення оформляються шляхом викладення Положення в новій редакції. 
2. Рішення про внесення змін до цього Положення приймається засновником за поданням закладу освіти.

ХI. Припинення діяльності  структурного підрозділу філії
 
     1. Діяльність підрозділу філії припиняється шляхом її ліквідації за рішенням засновника, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
 
    2. Для вирішення питань, пов’язаних з ліквідації підрозділу філії, засновником утворюється ліквідаційна комісія, яка оцінює майно структурного підрозділу філії, виявляє кредиторів і розраховується з ними, складає баланс (передавальний або ліквідаційний) та подає його на затвердження засновнику. 

...................................................................................................................................................................................................

Річний план роботи

дошкільного підрозділу

Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського                  закладу дошкільної освіти «Усмішка» на 2022-2023 н.р

Обслуговуючий персонал в ЗДО

  1. Шахрай Наталія Андріївна- помічник вихователя
  2. Войтюк Надія Миколаївна – прачка
  3.  Семенюк Валентина Володимирівна – кухар

Режим роботи

Жуківської філії Улашанівського ліцею

 імені Володимира Марковського  Закладу дошкільної освіти «Усмішка» на 2022-2023 н.р

Улашанівської с/ради

Заклад дошкільної освіти «Усмішка» працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 6 годин

Вихідні дні: субота, неділя, святкові

Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти: 8.00 – 16.00

Режим  дня закладу дошкільної освіти:

Тривалість уроків (занять) дошкільна група – 20 хв.

№пп

Розпорядок

Час

1

Прийом та  огляд дітей, бесіда з батьками

8.00-8.20

2

Самостійна ігрова діяльність дітей

8.20-8.50

3

Ранкова гімнастика

8.50-9.00

4

Сніданок

9.00-9.10

5

Підготовка до занять

9.10-9.20

5.1

Заняття (колективні, інтегровані)

9.20-9.40

5.2

Заняття (колективні, інтегровані)

9.50-10.20

5.3

Заняття (колективні, інтегровані)

10.30-10.50

6

Прогулянка

10.50-12.30

7

Підготовка до обіду, обіду

12.30-13.00

8

Підготовка до сну, сон

13.00-15.15

9

Полуденок

15.15-15.20

10

Прогулянка

15.20-16.00

Розподіл занять на тиждень                                                                                               в  закладі дошкільної освіти Жуківської філії Улашанівського ліцею імені  Володимира Марковського на   2022-2023 навчальний рік.

1.Пояснювальна записка

Нормативно- правовим підґрунтям діяльності дошкільного навчального закладу є: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства» та інших чинних актів вищих органів державної влади.

Закладу дошкільної освіти Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира  Марковського здійснює освітньо-виховний процес відповідно до Плану заходів. Затверджених наказом Міністерства освіти і науки , молоді та спорту України від 28 липня 2011 року №905. Даний План розроблено на виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №629.

Пріоритетним напрямом діяльності  ЗДО Жуківської філії Улашанівського ліцею    імені Володимира Марковського на   2022-2023  навчальному році є спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти, схваленого на колегії Міністерства від 4 травня 2012 року, Комплексної програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», інструктивно-методичних рекомендацій МОНМС України від 20.06.2013 р. №1/9 – 466 «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015 – 2016 н.р.», інструктивно-методичного листа МОН від 27.09.2010р. №1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми 5-річного віку», Положення про дошкільний заклад, власного Статуту та річного плану роботи закладу на 2019-2020 навчальний рік за такими пріоритетними напрямками:

1. реалізація нової редакції Базового компонента дошкільної освіти;

2. створення еколого-розвиваючого середовища в ЗДО.

   У 2021/2022 навчальному році організація освітньо−виховного процесу в дошкільному закладі відбуватиметься за комплексною програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», (затверджена наказом МОН від (№1/11 – 11601 від 09.12.2011р.) та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», (затверджена наказом МОН молодь спорту від 21.05.12р. №604).

   Забезпечення доступності дошкільної освіти всім дітям старшого дошкільного віку буде реалізовано через такі форми її здобуття:

- дошкільний навчальний заклад;

- підготовча до школи група;

   Навчальний рік розпочинається 01 вересня 2022року, закінчується 31 травня 2023 року.

У дошкільному навчальному закладі встановлено 5 денний навчальний тиждень.

Режим роботи: 8:30 – 16:30.

Тривалість занять становить:

− для дітей молодшого дошкільного віку, 4й рік життя, 15−20хв

− для дітей молодшого дошкільного віку, 5й рік життя, 20−25хв

Використовуватимуться комплексні тематичні, комбіновані, домінантні, сюжетно-динамічні та інтегровані заняття.

Тривалість перерв між заняттями:

− для дітей молодшого дошкільного віку, 4й рік життя, 30хв

− для дітей молодшого дошкільного віку, 5й рік життя, 25хв

−фізкультурна хвилинка 3−5хв

−фізкультурна пауза до 10хв.

- У освітньо−виховному процесі використовуватимуться такі форми організації діяльності дітей:

− фронтальні (вся група)

− групові (до 15 дітей)

− міні-заняття (підгрупові та індивідуальні)

− індивідуальні (1-4 дитини).

- Гурткова робота здійснюватиметься за такими напрямками:

- −Художньо−естетичний розвиток: "Веселе тістечко»

Враховуючи специфіку структурування змісту Базової програми, в ЗДО визначена така класифікація видів занять:

- фізичного розвитку (тобто фізична культура, валеологічного виховання);

- пізнавального розвитку (ознайомлення з навколишнім сві­том, природою, формування елементарних математичних уявлень);

- мовленнєвого розвитку, зокрема з навчання елементів гра­моти;

- художньо-естетичного розвитку (образотворча та музична діяльність).

В таких видах занять відбиваються певні лінії розвитку, реалізується інваріантна складова змісту дошкільної освіти, яку систематизовано за освітніми лініями: "Особистість дитини", "Дитина в соціумі", "Дитина в природному довкіллі", "Дитина у світі культури", "Гра дитини", "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі", "Мовлення дитини". Це забезпечить неперервність змісту освітніх ліній дошкільної та початкової ланок.

2. Розподіл занять на тиждень

"Здобуття дошкільної освіти в дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має забезпечити виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти". (Закон України "Про дошкільну освіту", ст. 9, §2).

Це завдання досить складне для виконання в умовах різновікової групи, яка об'єднує чотири, три, два вікові дитячі угруповання. Реформування дошкілля позначилося не лише на віковому складі різновікових груп (збільшилася кількість вікових підгруп в одній групі, зменшилася кількість дітей у кожному віковому угрупованні), а й на технології навчання.

   Сьогодні проведення спільних та комбінованих занять у різновікових групах зведено до мінімуму. Стоїть проблема: як водночас, не залишаючи поза увагою малят, навчати всіх вихованців групи з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, рівня розвитку кожного. Завдяки пошуку таких моделей навчання й виховання дітей у різновікових групах було створено метод "занурення", спроектований і впроваджений у практику російським академіком, відомим педагогом-новатором М. Щетиніним.

    Цей метод передбачає вивчення предметних блоків з різних проблем, а індивідуальне навчання здійснюється просто й оригінально: діти вчаться одне в одного – молодші у старших.

   Як показала практика дошкільних закладів у сільській місцевості та навчально-виховних комплексів, застосування методу "занурення" забезпечує можливість реалізувати найголовніші завдання базової дошкільної освіти, а саме:

♦розширити умови для залучення педагогом кожного вихованця групи, незалежно від віку, до активної участі в освітньо-виховному процесі, а отже, дає змогу кожній дитині відчути себе повноцінним членом колективу;

♦прискорювати та пом'якшувати адаптацію малюків до природного та суспільного довкілля;

♦формувати і зберігати психічне, фізичне, соціальне та духовне здоров'я дітей;

♦формувати емоційно-вольові контакти з оточенням та між вихованцями різного віку, гуманізувати стосунки між підгрупами дітей, навчати їх групової взаємодії;

♦навчати дітей усвідомлювати свою залежність від природного та суспільного середовища, прилучати їх до створення соціокультурного простору;

♦встановлювати зворотний зв'язок через демонстрування дитячих досягнень, зокрема, участь вихованців у конкурсах, змаганнях, виставках, концертах;

♦вправляти вихованців у вмінні вмотивовувати важливість, необхідність, правомірність власних дій, знаходити компромісні розв'язки проблем, мирно залагоджувати конфлікти.

Метод "занурення" лишає незмінним традиційний, вивірений на практиці режим, що полегшує адаптацію вихованців до всього нового.

Він ефективно впливає на опанування малюками знаннями, вміннями і навичками, оскільки:

а) всі види діяльності, всі навчально-виховні заходи протягом дня підпорядковані певній, заздалегідь визначеній проблемі;

б) до навчання залучаються діти всіх вікових груп.

Протягом дня (під час ранкового прийому дітей, занять, прогулянок, санітарно-гігієнічних процедур, приймання їжі тощо) дітям дають можливість усвідомити важливість теми, прилучають їх до роздумів, коментарів, дискусій, що значно активізує сприймання.

Орієнтовний розподіл організованої діяльності дошкільників на тиждень на 2022/2023 н.р.

№ з/п

Вид заняття

Середній вік

Старший вік

Форма проведення

Кількість занять

Інваріативна частина

1.

Фізична культура

2

2

фронтальна

2.

Музична діяльність

2

2

фронтальна

3.

Світ навколо тебе

0,5

0,5

фронтальна

4.

Мовленнєвий розвиток

0,5

1

фронтальна

5.

Мовленнєвий розвиток . Художня література

0,5

0,5

фронтальна

6.

Елементи грамоти

-

1

підгрупою

7.

Природа Землі. Природа Космосу.

0,5

1

фронтальна

8.

Логіко-математичне конструювання

0,5

1

підгрупою

9.

Образотворча діяльність

1

1,5

фронтальна

- малювання

0,5

0,5

фронтальна

- ліплення

0,25

0,5

фронтальна

- аплікація

0,25

0,5

фронтальна

Всього

7,5

10,5

фронтальна

Варіативна частина

12.

Безпека життєдіяльності дошкільника

Інтегрується

фронтальна

13.

Правове виховання

Інтегрується

фронтальна

Орієнтовний розклад занять дітей різновікової групи

на 2022-2023 н.р.

День тижня / Сфера життє-діяльності

Вид заняття

Час проведення*

Понеділок

Сфера «Природа»

1.Природа Землі. Природа Космосу.

2. Фізична культура.

10:20-10:40

11:00-11:20

Вівторок

Сфера «Люди»

1. Світ навколо тебе – 1,3 тиждень

Логіко-метематичне конструювання - 2,4 тиждень.

2. Музична діяльність

10:20-10:40

11:00-11:20

Середа

Сфера «Культура»

1. Художня література. Мовленнєвий розвиток. Година психолога

2. Образотворча діяльність. Малювання – 2,4 тиждень

Елементи грамоти – 1,3 тиждень(старша група)**

10:20-10:40

11:00-11:20

Четвер

Сфера «Я сам»

1. Мовленнєвий розвиток. Година психолога.

2. Фізична культура

10:20-10:40

11:00-11:20

П'ятниця

Узагальнення

1. Музична діяльність

2. Образотворча діяльність. Ліплення – 1,3 тиждень

Аплікація – 2,4 тиждень

10:20-10:40

11:00-11:20

* - для дітей молодшого дошкільного віку (3 рік життя) заняття триває 10-15хв, старші діти далі займаються навчальною діяльністю.

** - інші заняття з елементів грамоти та логіко-математичного конструювання для підготовчої групи проводяться в інші режимні моменти.

УЛАШАНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАРКОВСЬКОГО

УЛАШАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ШЕПЕТІВСЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шкільна, 10, с. Улашанівка, Шепетівського району, Хмельницької області, 30070,

 e-mail: ulashnvk@gmail.com

Від _______ 2022   № ____

Заступнику сільського голови

Улашанівської сільської ради

Бойчаку Д. В.

директора Улашанівського ліцею

імені Володимира Марковського

Олени КОМАР

Список дошкільників по групах в ЗДО

Старша група

1

Калюжний Данило Вадимович

26.10.2017р.

 

2

Ковальчук Владислава Михайлівна

20.12.2017р.

 

3

Огільба Орест Юрійович

07.04.2017р.

 

4

Недашківська Маргарита Миколаївна

01.09.2017р.

 

Середня група

1

Потапчук Марія Михайлівна

02.04.2018р.

2

Ольшанівський Олексій Володимирович

30.03.2018р.

3

Поліщук Володимир Миколайович

24.07.2018р.

4

Нестерук Анна Олексіївна

10.03.2018р.

5

Мартинчук Софія Вікторівна

18.09.2018р.

6

Нечипорук Каміла Святославівна

12.12.2018р.

7

Гейцур Олександр Володимирович

          2018р.

8

Сірук Кароліна  Олександрівна

          2018р.

Молодша група

1

Савчук  Самір Олексійович

17.04.2019р.

2

Ознамець Микола Миколайович

           2019р.

Директор                                                                                        Олена КОМАР

Розділ 1

Завдання на навчальний  2022-2023 рік та оздоровчий період

№ п/п

Зміст роботи

Час виконанння

Виконавці

1

Проведення дня занять «Зростаємо дружніми українцями»

01.09

вихователь

2

День українського козацтва

12.10

вихователь

3

Організація виставки- конкурсу

 «Дари осені»

18.10

вихователь

4

День розваг «Бачення світу очима дітей»

11.11

Вихователь

5

Організація виставки робіт з пластиліну малюків на тему «Різнобарв’я разом»

16.11

Вихователь

6

Провести моніторинг якості знань дітей у групі по засвоєнню програмних вимог

До 30.11

Вихователь, заступник філії

7

День зброєних сил україни.

 «Вітаємо наших героїв»

06.12

Вихователь

8

Проведення конкурсу на виготовлення Кращої новорічної іграшки з паперу між батьками

16.12

Вихователь

9

Підготовка подання аналізу захворуваності та індику здоров’я по ЗДО врегіональне управління освітою та міськздороввідділ на подальший рік

До 24.12

Медсестра

10

Підготувати блок питань для висвітлення батьківського куточку

До 14.12

Вихователь

11

Організація виставки малюнків дітлахів «Ой весела в нас зима»

24.12

Вихователь

12

Проведення аналізу фінансування витрат на утримання ЗДО за І пів річчя

До 25.01

Бухгалтер

13

Організація спортивних розваг

 «Веселі старти»

15.02

Вихователь

14

Підготовка та проведення свята для дітей  дошкільного закладу «Мамине свято»

03.03

вихователь

15

Проведення тематичного  тижня

«Птахи сіл міст України»

13.03-17.03

Вихователь

16

Вивчення питання та підготовка про позицій органу у управління освітою в регіоні щодо організації мікро районів обов’язкового обслуговування дошкільного закладу системи соціального педагогічного патронажу, яка б забезпечувала одержання всіма дітьми дошкільного віку мікро району мінімально необхідного рівня дошкільної освіти

Квітень

Вихователь

17

Організувати виставку робіт з природнього та потіткового матеріалу на тему:

«Стрічай весну красну»

14.04

Вихователь

18

Проведення психолого діагностичного огляду дітей які приймають до 1 класу школи. Заповнення медичних карток дітей

До 10.05

вихователь

психолог

медсестра

19

Сприйняття проведення медичного огляду дітей лікувально профілактичних закладів регіону

До 30.05

Медсестра

Розділ 2

Методична робота з кадрами

п/п

Зміст роботи

Час виконання

Виконавці

1

Надання допомоги та методичних рекомендацій педагогічним працівникам закладу дошкільної освіти у складанні планів самоосвіти, до курсових завдань

До 09.09

Заступник філії

2

Опрацювання інструктажу про охорону здоров’я. Видання наказу про охорону життя , здоров’я дітей

Заступник філії

3

Проведення інструктажу працівникам закладу дошкільної освіти про дотримання протипожежної безпеки та охорони життя дітей в процесі освітньо-виховної роботи та проведенні масових заходів

15.09

Заступник філії

4

Затвердити спільний план роботи закладу дошкільної освіти і школи на спільному методичному засіданні педагогів початкової школи  та вихователя

21.09

Заступник філії

5

Організація роботи щодо інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу закладу дошкільної освіти шляхом передплати фахового педагогічного журналу «Дошкільне виховання» « Освіта »,

  «Освіти України » збірника нормативних актів  міністерства науки і освіти України , видань обласного управління освіти

03.10

Заступник філії

6

Засідання педагогічної ради з підсумками контролю за станом освітньо –виховного процесу  в освітньому закладі

Заступник зав. філії

7

Консультація з вихователем «Пошук сучасних методів і прийомів роботи з дітьми дошкільного віку»

04.11

Заступник  філії

8

Провести колективний  перегляд «Організація і проведення прогулянки – один із засобів розвитку пізнавальної активності»

18.11

Заступник   філії

9

Провести педраду на тему: «Формування пізнавальної активності  у дітей дошкільного віку»

Заступник  філії

Завідувач філії

10

Сучасні вимого до організації свят та розваг-консультація для вихователя

07.12

Заступник  філії

11

З метою надання допомоги систематично здійснювати контроль за самоосвітою вихователя

грудень

Заступник  філії

12

 Звіт Заступника Жуківської філії Улашанівського ліцею    імені Володимира Марковського закладу дошкільної освіти  перед органом громадського самоврядування  про результати  своєї управлінської діяльності  та використання бюджетних і позабюджетних коштів, що витрачаються на подання нормативно – визначених послуг, розвиток навчально-матеріальної бази.

23.12

Заступник  філії

13

Складання та затвердження на засіданні профспілкового закладу графіка відпусток  працівників дошкільного закладу

До 04.01

Заступник  філії

14

Забезпечення участі педагогічних працівників дошкільного закладу  у роботі міських фахових методичних об’єднань.

До 04.01

Заступник  філії

15

Оформлення та подання статистичної звітності в нормативно-визначені адреси  про результати діяльності дошкільного закладу на кінець фінансового року.

До 25.01

Заступник  філії

16

Провести консультацію для вихователя  на тему: «Розвиваючі ігри на заняттях з математики»

15.03

Заступник   філії

17

Подати пропозицію до проекту розпорядження органів місцевого самоврядування  про організацію  літнього відпочинку та оздоровлення  дошкільнят

19.04

Заступник  філії

18

Складання та затвердження режиму роботи дошкільного закладу на літній період

21.05

адміністрація

19

Опрацювання інструкції  про охорону здоров’я. Видання наказу про охорону життя, здоров’я дітей

До 24.05

Заступник  філії

медсестра

20

Провести педраду щодо підсумків роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти протягом навчального року

30.05

Заступник  філії

Річний план роботи

дошкільного підрозділу

Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира Марковського                  закладу дошкільної освіти «Усмішка» на 2022-2023 н.р

Обслуговуючий персонал в ЗДО

  1. Шахрай Наталія Андріївна- помічник вихователя
  2. Войтюк Надія Миколаївна – прачка
  3.  Семенюк Валентина Володимирівна – кухар

Режим роботи

Жуківської філії Улашанівського ліцею

 імені Володимира Марковського  Закладу дошкільної освіти «Усмішка» на 2022-2023 н.р

Улашанівської с/ради

Заклад дошкільної освіти «Усмішка» працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 6 годин

Вихідні дні: субота, неділя, святкові

Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти: 8.00 – 16.00

Режим  дня закладу дошкільної освіти:

Тривалість уроків (занять) дошкільна група – 20 хв.

№пп

Розпорядок

Час

1

Прийом та  огляд дітей, бесіда з батьками

8.00-8.20

2

Самостійна ігрова діяльність дітей

8.20-8.50

3

Ранкова гімнастика

8.50-9.00

4

Сніданок

9.00-9.10

5

Підготовка до занять

9.10-9.20

5.1

Заняття (колективні, інтегровані)

9.20-9.40

5.2

Заняття (колективні, інтегровані)

9.50-10.20

5.3

Заняття (колективні, інтегровані)

10.30-10.50

6

Прогулянка

10.50-12.30

7

Підготовка до обіду, обіду

12.30-13.00

8

Підготовка до сну, сон

13.00-15.15

9

Полуденок

15.15-15.20

10

Прогулянка

15.20-16.00

Розподіл занять на тиждень                                                                                               в  закладі дошкільної освіти Жуківської філії Улашанівського ліцею імені  Володимира Марковського на   2022-2023 навчальний рік.

1.Пояснювальна записка

Нормативно- правовим підґрунтям діяльності дошкільного навчального закладу є: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства» та інших чинних актів вищих органів державної влади.

Закладу дошкільної освіти Жуківської філії Улашанівського ліцею імені Володимира  Марковського здійснює освітньо-виховний процес відповідно до Плану заходів. Затверджених наказом Міністерства освіти і науки , молоді та спорту України від 28 липня 2011 року №905. Даний План розроблено на виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №629.

Пріоритетним напрямом діяльності  ЗДО Жуківської філії Улашанівського ліцею    імені Володимира Марковського на   2022-2023  навчальному році є спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти, схваленого на колегії Міністерства від 4 травня 2012 року, Комплексної програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», інструктивно-методичних рекомендацій МОНМС України від 20.06.2013 р. №1/9 – 466 «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015 – 2016 н.р.», інструктивно-методичного листа МОН від 27.09.2010р. №1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми 5-річного віку», Положення про дошкільний заклад, власного Статуту та річного плану роботи закладу на 2019-2020 навчальний рік за такими пріоритетними напрямками:

1. реалізація нової редакції Базового компонента дошкільної освіти;

2. створення еколого-розвиваючого середовища в ЗДО.

   У 2021/2022 навчальному році організація освітньо−виховного процесу в дошкільному закладі відбуватиметься за комплексною програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», (затверджена наказом МОН від (№1/11 – 11601 від 09.12.2011р.) та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», (затверджена наказом МОН молодь спорту від 21.05.12р. №604).

   Забезпечення доступності дошкільної освіти всім дітям старшого дошкільного віку буде реалізовано через такі форми її здобуття:

- дошкільний навчальний заклад;

- підготовча до школи група;

   Навчальний рік розпочинається 01 вересня 2022року, закінчується 31 травня 2023 року.

У дошкільному навчальному закладі встановлено 5 денний навчальний тиждень.

Режим роботи: 8:30 – 16:30.

Тривалість занять становить:

− для дітей молодшого дошкільного віку, 4й рік життя, 15−20хв

− для дітей молодшого дошкільного віку, 5й рік життя, 20−25хв

Використовуватимуться комплексні тематичні, комбіновані, домінантні, сюжетно-динамічні та інтегровані заняття.

Тривалість перерв між заняттями:

− для дітей молодшого дошкільного віку, 4й рік життя, 30хв

− для дітей молодшого дошкільного віку, 5й рік життя, 25хв

−фізкультурна хвилинка 3−5хв

−фізкультурна пауза до 10хв.

- У освітньо−виховному процесі використовуватимуться такі форми організації діяльності дітей:

− фронтальні (вся група)

− групові (до 15 дітей)

− міні-заняття (підгрупові та індивідуальні)

− індивідуальні (1-4 дитини).

- Гурткова робота здійснюватиметься за такими напрямками:

- −Художньо−естетичний розвиток: "Веселе тістечко»

Враховуючи специфіку структурування змісту Базової програми, в ЗДО визначена така класифікація видів занять:

- фізичного розвитку (тобто фізична культура, валеологічного виховання);

- пізнавального розвитку (ознайомлення з навколишнім сві­том, природою, формування елементарних математичних уявлень);

- мовленнєвого розвитку, зокрема з навчання елементів гра­моти;

- художньо-естетичного розвитку (образотворча та музична діяльність).

В таких видах занять відбиваються певні лінії розвитку, реалізується інваріантна складова змісту дошкільної освіти, яку систематизовано за освітніми лініями: "Особистість дитини", "Дитина в соціумі", "Дитина в природному довкіллі", "Дитина у світі культури", "Гра дитини", "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі", "Мовлення дитини". Це забезпечить неперервність змісту освітніх ліній дошкільної та початкової ланок.

2. Розподіл занять на тиждень

"Здобуття дошкільної освіти в дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має забезпечити виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти". (Закон України "Про дошкільну освіту", ст. 9, §2).

Це завдання досить складне для виконання в умовах різновікової групи, яка об'єднує чотири, три, два вікові дитячі угруповання. Реформування дошкілля позначилося не лише на віковому складі різновікових груп (збільшилася кількість вікових підгруп в одній групі, зменшилася кількість дітей у кожному віковому угрупованні), а й на технології навчання.

   Сьогодні проведення спільних та комбінованих занять у різновікових групах зведено до мінімуму. Стоїть проблема: як водночас, не залишаючи поза увагою малят, навчати всіх вихованців групи з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, рівня розвитку кожного. Завдяки пошуку таких моделей навчання й виховання дітей у різновікових групах було створено метод "занурення", спроектований і впроваджений у практику російським академіком, відомим педагогом-новатором М. Щетиніним.

    Цей метод передбачає вивчення предметних блоків з різних проблем, а індивідуальне навчання здійснюється просто й оригінально: діти вчаться одне в одного – молодші у старших.

   Як показала практика дошкільних закладів у сільській місцевості та навчально-виховних комплексів, застосування методу "занурення" забезпечує можливість реалізувати найголовніші завдання базової дошкільної освіти, а саме:

♦розширити умови для залучення педагогом кожного вихованця групи, незалежно від віку, до активної участі в освітньо-виховному процесі, а отже, дає змогу кожній дитині відчути себе повноцінним членом колективу;

♦прискорювати та пом'якшувати адаптацію малюків до природного та суспільного довкілля;

♦формувати і зберігати психічне, фізичне, соціальне та духовне здоров'я дітей;

♦формувати емоційно-вольові контакти з оточенням та між вихованцями різного віку, гуманізувати стосунки між підгрупами дітей, навчати їх групової взаємодії;

♦навчати дітей усвідомлювати свою залежність від природного та суспільного середовища, прилучати їх до створення соціокультурного простору;

♦встановлювати зворотний зв'язок через демонстрування дитячих досягнень, зокрема, участь вихованців у конкурсах, змаганнях, виставках, концертах;

♦вправляти вихованців у вмінні вмотивовувати важливість, необхідність, правомірність власних дій, знаходити компромісні розв'язки проблем, мирно залагоджувати конфлікти.

Метод "занурення" лишає незмінним традиційний, вивірений на практиці режим, що полегшує адаптацію вихованців до всього нового.

Він ефективно впливає на опанування малюками знаннями, вміннями і навичками, оскільки:

а) всі види діяльності, всі навчально-виховні заходи протягом дня підпорядковані певній, заздалегідь визначеній проблемі;

б) до навчання залучаються діти всіх вікових груп.

Протягом дня (під час ранкового прийому дітей, занять, прогулянок, санітарно-гігієнічних процедур, приймання їжі тощо) дітям дають можливість усвідомити важливість теми, прилучають їх до роздумів, коментарів, дискусій, що значно активізує сприймання.

Орієнтовний розподіл організованої діяльності дошкільників на тиждень на 2022/2023 н.р.

№ з/п

Вид заняття

Середній вік

Старший вік

Форма проведення

Кількість занять

Інваріативна частина

1.

Фізична культура

2

2

фронтальна

2.

Музична діяльність

2

2

фронтальна

3.

Світ навколо тебе

0,5

0,5

фронтальна

4.

Мовленнєвий розвиток

0,5

1

фронтальна

5.

Мовленнєвий розвиток . Художня література

0,5

0,5

фронтальна

6.

Елементи грамоти

-

1

підгрупою

7.

Природа Землі. Природа Космосу.

0,5

1

фронтальна

8.

Логіко-математичне конструювання

0,5

1

підгрупою

9.

Образотворча діяльність

1

1,5

фронтальна

- малювання

0,5

0,5

фронтальна

- ліплення

0,25

0,5

фронтальна

- аплікація

0,25

0,5

фронтальна

Всього

7,5

10,5

фронтальна

Варіативна частина

12.

Безпека життєдіяльності дошкільника

Інтегрується

фронтальна

13.

Правове виховання

Інтегрується

фронтальна

Орієнтовний розклад занять дітей різновікової групи

на 2022-2023 н.р.

День тижня / Сфера життє-діяльності

Вид заняття

Час проведення*

Понеділок

Сфера «Природа»

1.Природа Землі. Природа Космосу.

2. Фізична культура.

10:20-10:40

11:00-11:20

Вівторок

Сфера «Люди»

1. Світ навколо тебе – 1,3 тиждень

Логіко-метематичне конструювання - 2,4 тиждень.

2. Музична діяльність

10:20-10:40

11:00-11:20

Середа

Сфера «Культура»

1. Художня література. Мовленнєвий розвиток. Година психолога

2. Образотворча діяльність. Малювання – 2,4 тиждень

Елементи грамоти – 1,3 тиждень(старша група)**

10:20-10:40

11:00-11:20

Четвер

Сфера «Я сам»

1. Мовленнєвий розвиток. Година психолога.

2. Фізична культура

10:20-10:40

11:00-11:20

П'ятниця

Узагальнення

1. Музична діяльність

2. Образотворча діяльність. Ліплення – 1,3 тиждень

Аплікація – 2,4 тиждень

10:20-10:40

11:00-11:20

* - для дітей молодшого дошкільного віку (3 рік життя) заняття триває 10-15хв, старші діти далі займаються навчальною діяльністю.

** - інші заняття з елементів грамоти та логіко-математичного конструювання для підготовчої групи проводяться в інші режимні моменти.

УЛАШАНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАРКОВСЬКОГО

УЛАШАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ШЕПЕТІВСЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шкільна, 10, с. Улашанівка, Шепетівського району, Хмельницької області, 30070,

 e-mail: ulashnvk@gmail.com

Від _______ 2022   № ____

Заступнику сільського голови

Улашанівської сільської ради

Бойчаку Д. В.

директора Улашанівського ліцею

імені Володимира Марковського

Олени КОМАР

Список дошкільників по групах в ЗДО

Старша група

1

Калюжний Данило Вадимович

26.10.2017р.

 

2

Ковальчук Владислава Михайлівна

20.12.2017р.

 

3

Огільба Орест Юрійович

07.04.2017р.

 

4

Недашківська Маргарита Миколаївна

01.09.2017р.

 

Середня група

1

Потапчук Марія Михайлівна

02.04.2018р.

2

Ольшанівський Олексій Володимирович

30.03.2018р.

3

Поліщук Володимир Миколайович

24.07.2018р.

4

Нестерук Анна Олексіївна

10.03.2018р.

5

Мартинчук Софія Вікторівна

18.09.2018р.

6

Нечипорук Каміла Святославівна

12.12.2018р.

7

Гейцур Олександр Володимирович

          2018р.

8

Сірук Кароліна  Олександрівна

          2018р.

Молодша група

1

Савчук  Самір Олексійович

17.04.2019р.

2

Ознамець Микола Миколайович

           2019р.

Директор                                                                                        Олена КОМАР

Розділ 1

Завдання на навчальний  2022-2023 рік та оздоровчий період

№ п/п

Зміст роботи

Час виконанння

Виконавці

1

Проведення дня занять «Зростаємо дружніми українцями»

01.09

вихователь

2

День українського козацтва

12.10

вихователь

3

Організація виставки- конкурсу

 «Дари осені»

18.10

вихователь

4

День розваг «Бачення світу очима дітей»

11.11

Вихователь

5

Організація виставки робіт з пластиліну малюків на тему «Різнобарв’я разом»

16.11

Вихователь

6

Провести моніторинг якості знань дітей у групі по засвоєнню програмних вимог

До 30.11

Вихователь, заступник філії

7

День зброєних сил україни.

 «Вітаємо наших героїв»

06.12

Вихователь

8

Проведення конкурсу на виготовлення Кращої новорічної іграшки з паперу між батьками

16.12

Вихователь

9

Підготовка подання аналізу захворуваності та індику здоров’я по ЗДО врегіональне управління освітою та міськздороввідділ на подальший рік

До 24.12

Медсестра

10

Підготувати блок питань для висвітлення батьківського куточку

До 14.12

Вихователь

11

Організація виставки малюнків дітлахів «Ой весела в нас зима»

24.12

Вихователь

12

Проведення аналізу фінансування витрат на утримання ЗДО за І пів річчя

До 25.01

Бухгалтер

13

Організація спортивних розваг

 «Веселі старти»

15.02

Вихователь

14

Підготовка та проведення свята для дітей  дошкільного закладу «Мамине свято»

03.03

вихователь

15

Проведення тематичного  тижня

«Птахи сіл міст України»

13.03-17.03

Вихователь

16

Вивчення питання та підготовка про позицій органу у управління освітою в регіоні щодо організації мікро районів обов’язкового обслуговування дошкільного закладу системи соціального педагогічного патронажу, яка б забезпечувала одержання всіма дітьми дошкільного віку мікро району мінімально необхідного рівня дошкільної освіти

Квітень

Вихователь

17

Організувати виставку робіт з природнього та потіткового матеріалу на тему:

«Стрічай весну красну»

14.04

Вихователь

18

Проведення психолого діагностичного огляду дітей які приймають до 1 класу школи. Заповнення медичних карток дітей

До 10.05

вихователь

психолог

медсестра

19

Сприйняття проведення медичного огляду дітей лікувально профілактичних закладів регіону

До 30.05

Медсестра

Розділ 2

Методична робота з кадрами

п/п

Зміст роботи

Час виконання

Виконавці

1

Надання допомоги та методичних рекомендацій педагогічним працівникам закладу дошкільної освіти у складанні планів самоосвіти, до курсових завдань

До 09.09

Заступник філії

2

Опрацювання інструктажу про охорону здоров’я. Видання наказу про охорону життя , здоров’я дітей

Заступник філії

3

Проведення інструктажу працівникам закладу дошкільної освіти про дотримання протипожежної безпеки та охорони життя дітей в процесі освітньо-виховної роботи та проведенні масових заходів

15.09

Заступник філії

4

Затвердити спільний план роботи закладу дошкільної освіти і школи на спільному методичному засіданні педагогів початкової школи  та вихователя

21.09

Заступник філії

5

Організація роботи щодо інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу закладу дошкільної освіти шляхом передплати фахового педагогічного журналу «Дошкільне виховання» « Освіта »,

  «Освіти України » збірника нормативних актів  міністерства науки і освіти України , видань обласного управління освіти

03.10

Заступник філії

6

Засідання педагогічної ради з підсумками контролю за станом освітньо –виховного процесу  в освітньому закладі

Заступник зав. філії

7

Консультація з вихователем «Пошук сучасних методів і прийомів роботи з дітьми дошкільного віку»

04.11

Заступник  філії

8

Провести колективний  перегляд «Організація і проведення прогулянки – один із засобів розвитку пізнавальної активності»

18.11

Заступник   філії

9

Провести педраду на тему: «Формування пізнавальної активності  у дітей дошкільного віку»

Заступник  філії

Завідувач філії

10

Сучасні вимого до організації свят та розваг-консультація для вихователя

07.12

Заступник  філії

11

З метою надання допомоги систематично здійснювати контроль за самоосвітою вихователя

грудень

Заступник  філії

12

 Звіт Заступника Жуківської філії Улашанівського ліцею    імені Володимира Марковського закладу дошкільної освіти  перед органом громадського самоврядування  про результати  своєї управлінської діяльності  та використання бюджетних і позабюджетних коштів, що витрачаються на подання нормативно – визначених послуг, розвиток навчально-матеріальної бази.

23.12

Заступник  філії

13

Складання та затвердження на засіданні профспілкового закладу графіка відпусток  працівників дошкільного закладу

До 04.01

Заступник  філії

14

Забезпечення участі педагогічних працівників дошкільного закладу  у роботі міських фахових методичних об’єднань.

До 04.01

Заступник  філії

15

Оформлення та подання статистичної звітності в нормативно-визначені адреси  про результати діяльності дошкільного закладу на кінець фінансового року.

До 25.01

Заступник  філії

16

Провести консультацію для вихователя  на тему: «Розвиваючі ігри на заняттях з математики»

15.03

Заступник   філії

17

Подати пропозицію до проекту розпорядження органів місцевого самоврядування  про організацію  літнього відпочинку та оздоровлення  дошкільнят

19.04

Заступник  філії

18

Складання та затвердження режиму роботи дошкільного закладу на літній період

21.05

адміністрація

19

Опрацювання інструкції  про охорону здоров’я. Видання наказу про охорону життя, здоров’я дітей

До 24.05

Заступник  філії

медсестра

20

Провести педраду щодо підсумків роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти протягом навчального року

30.05

Заступник  філії

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.